Noc Muzeów 2018

Opublikowane: 28 maj 2018.

Noc w Muzeum 2018 za nami! Bogaty program przyciągnął młodszych i starszych, stałych bywalców i tych co po raz pierwszy odwiedzili nasze progi. Zaskoczyliśmy publiczność już na początku koncertem Michała Zygmunta. Zaskoczyliśmy pozytywnie. Wspaniała i niecodzienna w naszych progach muzyka. Otwarcie dwóch bliskich nowosolanom wystaw: odrzańskiej i pocztówkowej (z promocją nowej książki) znakomicie poprowadzone przez dyrektora utrzymywało wysoki poziom zadowolenia odwiedzających. Dyrektor Tomasz Andrzejewski nie odpuścił podczas przyjemnego, acz merytorycznego, spaceru po swojej placówce, gdy wcielił się w rolę przewodnika. Coroczna emisja filmu z serii Muzeum Utracone to poznanie naszej burzliwej, polskiej historii w ciekawej konwencji animowanej produkcji. No i oczywiście to co dzieci uwielbiają najbardziej - zajęcia plastyczne pod okiem naszych animatorek i wolontariuszek. Mimo pochmurnej pogody uśmiechy i gwar dzieci rozświetlały muzealny dziedziniec. Energii dodawał nasz bufet, w którym można było się uraczyć kawą, herbatą, sokiem i ciasteczkami. Serdecznie wszystkim dziękujemy za obecność, a tych, którzy nie mogli przyjść zapraszamy do Muzeum na świeżo otwarte wystawy!