„Ojciec Medard. Spotkajmy się w niebie.”

Atlas-HerderMuzeum Miejskie w Nowej Soli oferuje w sprzedaży album fotograficzny poświęcony Ojcu Medardowi Paryszowi pt.: „Ojciec Medard. Spotkajmy się w niebie.” Bogato i pięknie ilustrowana publikacja została wydana pod redakcją Krzysztofa Moroza.

Książka w twardej oprawie zawiera 263 strony i jest dostępna w cenie 80 zł w kasie Muzeum Miejskiego w Pawilonie Przyrodniczym.

Format A3, druk kolorowy, okładka twarda, s. 263, cena 80 zł.Nowa Sól. Historyczno-topograficzny atlas miast śląskich

Atlas-Herder Nowa Sól. Historyczno-topograficzny atlas miast śląskich, t. 4, Marburg 2013.

Nakładem Instytutu Herdera w Marburgu ukazał się poświęcony Nowej Soli tom serii wydawniczej pt. Historyczno-topograficzny atlas miast śląskich. Dwujęzyczne (polsko-niemieckie) wydawnictwo prezentuje historię miasta w aspekcie jego rozwoju przestrzennego od czasów powstania do współczesności. Bogato ilustrowany atlas zawiera szereg dotąd niepublikowanych materiałów kartograficznych i fotograficznych (mapy, plany, zdjęcia lotnicze) ze zbiorów niemieckich oraz Muzeum Miejskiego w Nowej Soli. Celem wydawanego przy współpracy partnerów z Niemiec, Czech i Polski Atlasu jest przedstawienie przebiegu rozwoju przestrzennego i jego aspektów topograficznych 34 wybranych miast na terenie Śląska (w tym trzech z terenu obecnego województwa lubuskiego – Nowa Sól, Zielona Góra, Żagań) jako regionu historycznego, od początków industrializacji po obecny okres transformacji. Dotychczas ukazały się 4 tomy, poświęcone Opolu, Zgorzelcowi, Węglińcowi oraz Nowej Soli. Publikacja powstała we współpracy z Muzeum Miejskim w Nowej Soli i jest do nabycia w tej placówce.

Format A3, druk kolorowy, okładka miękka, s. 52, cena 50 zł.