Wystawy czasowe 2009

Dzieje papieru i papiernictwa

Opublikowane: piątek, 06, listopad 2009 15:47.

"Dzieje papieru i papiernictwa" przygotowaną przez Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Podczas wernisażu przeprowadzony zostanie pokaz produkcji papieru czerpanego. Organizator wystawy dla zorganizowanych grup zwiedzających przygotował stanowisko do produkcji papieru. Zapraszamy do zwiedzenia wystawy nauczycieli i uczniów szkół oraz skorzystania z warsztatów czerpania papieru. Wystawa będzie czynna do 31 grudnia 2009 r.

Więcej ...

W przestrzeni świadomości

Opublikowane: niedziela, 20, wrzesień 2009 15:45.

Muzeum Miejskie w Nowej Soli serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy artysty malarza Piotra Patryka Lewkowicza pt. "W przestrzeni świadomości", który odbędzie się 26 września (sobota) o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w Nowej Soli. Serdecznie zapraszamy.

Więcej ...

Ubarwić życie

Opublikowane: niedziela, 10, maj 2009 15:38.

Wernisaż wystawy "Ubarwić życie" z pracowni Klubu Tkaniny Artystycznej ANNA przy Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbędzie się 15 maja w czasie "Nocy w Muzeum". Wówczas zostanie też rozlosowany w loterii jeden z gobelinów. Wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

Więcej ...

Wystawa "Zapowiedź kolekcji"

Opublikowane: wtorek, 10, marzec 2009 15:36.

Dnia 20 marca o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim odbędzie się otwarcie wystawy kolekcji, którą zgromadzili ojciec i syn Buttlerowie pierwsze grafiki zakupili ponad rok temu. Obecnie w jej skład wchodzi kilkaset obiektów, z których niewielki wycinek prezentowany jest po raz pierwszy publicznie w nowosolskim muzeum. Prezentacji Artur Buttler nadał niezwykle trafny tytuł "Zapowiedź kolekcji".Kolekcjonerzy dysponują jednak tak ogromną wiedzą z zakresu tej sztuki, zgromadzili imponujący księgozbiór prywatny, mają sprecyzowane upodobania i skłonni są do wydawania pieniędzy na sztukę, że prawdopodobnie w krótkim czasie będziemy mogli mówić o nowosolskiej Kolekcji Buttlerów."

Więcej ...