W przestrzeni świadomości

Opublikowane: 20 wrzesień 2009.

Muzeum Miejskie w Nowej Soli serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy artysty malarza Piotra Patryka Lewkowicza pt. "W przestrzeni świadomości", który odbędzie się 26 września (sobota) o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w Nowej Soli. Serdecznie zapraszamy.

Malarstwo Patryka Lewkowicza

Wystawa w Muzeum Miejskim w Nowej Soli 26.0.2009 - 26.10.2009.

Piotr Patryk Lewkowicz urodził się w 1959 roku w Nowej Soli. W latach 1980 - 1983 zatrudniony był w Nowosolskim Domu Kultury na stanowisku miejskiego plastyka. Po wyjeździe z Nowej Soli osiadł w Karkonoszach. W latach 1983 - 1987 pracował jako instruktor plastyki w Domu Kultury w Karpaczu. Studia z zakresu malarstwa ukończył w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 1986 roku powołał przy Jeleniogórskim Towarzystwie Społeczno - Kulturalnym grupę malarzy - "eR" i pozostał jej liderem do 1992 roku. Całkowite oddanie sztuce i aktywność zawodowa malarza zaowocowały wieloma wystawami zbiorowymi i indywidualnymi w Polsce, Niemczech, Czechach, we Francji. Otwarcie wystawy w rodzinnym mieście ma charakter symboliczny - w dniu wernisażu artysta skończy 50 lat. Wykonane różnymi technikami, często wykorzystujące fotografię obrazy nawiązują do świata rzeczywistego, ale ważny jest również ich filozoficzny podtekst, czasem sygnalizowany nadanym tytułem. Wymyślony przez artystę indywidualny środek wyrazu - linia bez początku i końca budująca kompozycję, przydaje obrazom cech szlachetnej grafiki, a ich wielkim atutem jest wysmakowany, stonowany koloryt.