Wernisaż wystawy "Flirt z pędzlem"

Opublikowane: 15 kwiecień 2011.

Na wernisaż wystawy "Flirt z pędzlem" Zefiryny Kulczewskiej zaprasza w piątek, 29 kwietnia 2011 roku o godzinie 17.00 Muzeum Miejskie.

Zefiryna Kulczewska, mieszkanka Nowej Soli od 40 lat, zainteresowała się malarstwem stosunkowo późno, bo dopiero po zakończeniu aktywności zawodowej, kiedy usiłowała sobie poradzić z nadmiarem wolnego czasu. Wcześniej nigdy nie malowała, a z różnych dziedzin sztuki pociągał ją najbardziej taniec. Zaczęła jednak uczęszczać na zajęcia sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze i okazało się to posunięciem trafionym. W 2003 roku obrazów było tyle, że w Muzeum Miejskim w Nowej Soli mogła urządzić pierwszą indywidualną wystawę. Później pokazywała fragmenty swojej twórczości na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Wystawa "Flirt z pędzlem" ma charakter retrospekcji i w zamierzeniu ma zaprezentować drogę, która artystka w ciągu minionych lat pokonała. Można na niej zobaczyć realistyczne malarstwo olejne ( przede wszystkim pejzażowe ), martwe natury i kwiaty wykonane w technice collage'u i -jak nazywa je artystka- "portrety" kobiece, wykonane na papierze pastelowymi kredkami.

Wystawa czynna będzie do 29 maja 2011 roku.