Wernisaż wystawy STAN WOJENNY NA DOLNYM ŚLĄSKU

Opublikowane: 05 grudzień 2011.

Muzeum Miejskie serdecznie zaprasza 9 grudnia 2011 r. o godzienie 17.00 na wernisaż wystawy STAN WOJENNY NA DOLNYM ŚLĄSKU.

Wystawa przygotowana przez pracowników Wrocławskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej (Wojciech Trębacz przy współpracy Stanisława A. Bogaczewicza, Sylwii Krzyżanowskiej i Krzysztofa Szwagrzyka) składa się z 44 plansz obrazujących wydarzenia, które rozgrywały się na Dolnym Śląsku po wprowadzeniu w Polsce, 13 grudnia 1981 roku, stanu wojennego.

Przypomnijmy, że ówczesne nowosolskie komitety „Solidarności" związane były współpracą z regionem dolnośląskim. Wystawa wzbogacona jest o plansze dotyczące losów solidarnościowych działaczy z regionu nowosolskiego, pokazujące osoby internowane i miejsca ich osadzenia.

Wystawa, wpisana w kalendarz obchodów XXX-lecia wprowadzenia stanu wojennego, organizowanych przez działaczy nowosolskiej „Solidarności", pozostanie w nowosolskim muzeum do połowy stycznia 2012 r.

Zdjęcia pochodzą ze strony IPN.