Świat makiet i modeli.

Opublikowane: 04 luty 2016.

Dnia 12 lutego 2016 roku (piątek) o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w Nowej Soli odbędzie się wernisaż wystawy Świat makiet i modeli. Wystawa pt.: „Świat makiet i modeli” prezentuje niezwykle ciekawe hobby jakim jest modelarstwo. Na wystawie będzie można zobaczyć modele redukcyjne wykonane z plastiku i kartonu stworzone przez regionalnych pasjonatów. Modelarze z Nowej Soli zaprezentowali głównie modele plastikowe pojazdów i samolotów wojskowych od II wojny światowej do współczesności.

Pasjonaci z Bytomia Odrzańskiego zaprezentowali swoje modele i dioramy robione na przestrzeni wielu lat i tematyką dotykające września 1939 roku, II wojny światowej, a także sportowe modele pływające RC. Entuzjaści z Nowego Miasteczka pokazali swoje prace wykonane z kartonu. Oprócz nich swoimi pracami pochwalą się miłośnicy modelarstwa z Konotopu – modele plastikowe i Kębłowa – modele kolejowe. Ponadto uzupełnieniem wystawy są makiety przestrzenne z zasobów Muzeum Miejskiego i Centrum Kultury „Zamek” z Kożuchowa. Ekspozycja wzbogacona została akwarelami i rysunkami nawiązującymi do tematyki sztuki militarnej autorstwa Roberta Jurgi.

Prezentację osiągnięć regionalnych hobbystów będzie można podziwiać do końca kwietnia bieżącego roku. Serdecznie zapraszamy.