Muzeum Miejskie w Nowej Soli wraz z Autorką zapraszają na wernisaż wystawy „Malarstwo i haft. Jolanta Kurjańska – przegląd twórczości” dnia 3 marca 2023 roku o godzinie 17:00.

Wystawę można będzie zwiedzać w Muzeum Miejskim do maja 2023 roku.

Słowo od Autorki:

„Urodziłam się w 1962 roku w Wałbrzychu. Od wielu lat mieszkam i tworzę w Gdańsku. Dzieciństwo i młodość przeżyłam w Nowej Soli, tu uczęszczałam na zajęcia plastyczne do Zakładowego Domu Kultury „Dozamet”. Moja pierwsza przygoda ze sztuką to praca w glinie. Wykonaliśmy serię medalionów z wizerunkami królów Polski dla nowosolskiego Liceum Ogólnokształcącego. Moim dziełem był, jak pamiętam, Jan III Sobieski.

Od tego czasu próbowałam najróżniejszych technik plastycznych. Od zabaw z decoupage, poprzez malowanie na szkle, tkactwo, haft, po pisanie ikon i wreszcie najróżniejsze techniki malarskie. Sztuka daje mi wolność, pochłania, mogę się zatracić w pracy i nie czuć upływającego czasu. Wciąż poszukuję i odkrywam dla siebie nowe formy artystycznego wyrazu. Cieszę się, że ta przygoda trwa i mam nadzieję, że nigdy się nie skończy.

Pragnę podzielić się z Państwem tym co powstało z pasji tworzenia. Proponuję przez chwilę spojrzeć na świat moimi oczami, a jako motto do wystawy zacytuję współczesnego malarza amerykańskiego Lawrence’a Calcagno: „Artysta powinien być przede wszystkim nienasycony. To nie zachłanność, co najwyżej zdrowy apetyt.””