450-lat Nowej Soli Kalendarium dziejów miastaT. Andrzejewski, J. Parahus, 450-lat Nowej Soli. Kalendarium dziejów miasta, Nowa Sól 2013.

Publikacja, przygotowana w związku z obchodami 450 lat powstania osady i 270 lat nadania praw miejskich, prezentuje w formie kalendarium najważniejsze wydarzenia związane z dziejami Nowej Soli. Opisom poszczególnych wydarzeń towarzyszy bogaty materiał ilustracyjny (ponad 500 rycin i fotografii), który ukazuje rozwój przestrzenny miasta oraz życie społeczno-kulturalno-sportowe jego mieszkańców. Szczególną uwagę autorzy poświęcili wydarzeniom po 1945 r. i jest to pierwsza próba usystematyzowania wiedzy na temat funkcjonowania miasta w tym okresie. Publikację zamyka część albumowa prezentująca obraz Nowej Soli w 2013 r.

Format A4, druk kolorowy, okładka twarda, 160 stron, cena 35 zł.