Zewsząd słychać już głosy, że nadchodzi ten mikołajkowo-świąteczny czas…  Może chcecie w Muzeum, na „Muzealnej 20!”, stworzyć swoją pierwszą w tym roku świąteczną ozdobę? Podczas warsztatów w niedzielę, 20 listopada 2022 roku, zaproponujemy Wam dwie techniki, aby wykonać dekoracje, które będą mogły ozdobić Wasze choinki czy stroiki.

Opowiemy o legendach związanych ze św. Mikołajem, a także o dawnych zwyczajach świątecznych znanych z kultury ludowej i mieszczańskiej.

Zapraszamy serdecznie dzieci z dorosłymi opiekunami. Rozpoczynamy o godzinie 14:00.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona, dlatego chętnych prosimy o zgłoszenia telefonicznie (68 387 36 40 wew. 23 lub 604 647 354), mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub w siedzibie Muzeum (ul. Muzealna 20).

Muzealna 20 listopad